ομάδα ποδοσφαίρου 1

Συγχαρητήρια για την πρόκριση στην ομάδα ποδοσφαίρου των αγοριών του σχολείου μας. Τη Δευτέρα 4 Απριλίου νίκησε την ομάδα του 2ου ΓΕΛ Δραπετσώνας σε έναν εξαιρετικό αγώνα, πετυχαίνοντας 3 γκολ. Στις 11 Απριλίου η ομάδα του σχολείου μας νίκησε το ΕΠΑΛ Σαλαμίνας, παίζοντας μόλις με 10 παίκτες και σημείωσε ένα γκολ, ενώ στις 12 Απριλίου κέρδισε το ΓΕΛ Ρέντη με 4 γκολ. Καταπληκτικές, δυναμικές εμφανίσεις!!!

Συγχαρητήρια, επίσης, στη μαθήτρια, Βλαχογιάννη Δήμητρα, αθλήτρια του τριπλούν, που κατάφερε, μέχρι στιγμής, να πάρει την 1η θέση στον Πειραιά και τη 2η θέση στην Αθήνα. Εξαιρετική επίδοση!!!

Συγχαρητήρια και στις υπόλοιπες ομάδες του σχολείου στους αγώνες, οι οποίες, ανεξάρτητα από το αποτέλεσμα, έπαιξαν εξαιρετικά και ανέδειξαν την αξία του αθλητικού ιδεώδους!!!

Καλή δύναμη και καλή συνέχεια, παιδιά!!!