football-design-for-background-advertising-vector

Την Τετάρτη 1 Φεβρουαρίου 2023 η ποδοσφαιρική ομάδα του σχολείου μας επικράτησε με σκορ 6-1 απέναντι στην αντίστοιχη ομάδα του 3ου ΓΕΛ Κερατσινίου. Η ομάδα μας αγωνίστηκε με πάθος, παίζοντας εξαιρετικό ποδόσφαιρο, απέναντι σε έναν πολύ καλό αντίπαλο, ενώ έχασε και αρκετές ευκαιρίες. "Πολύ προσηλωμένοι από το πρώτο λεπτό, έδωσαν τον καλύτερο εαυτό τους για να επιτευχθεί ο στόχος και να έρθει αυτή η σπουδαία νίκη για την ομάδα μας στο πλαίσιο του σχολικού πρωταθλήματος" ανέφερε ο αρχηγός της ομάδας, Καραμπάγιας Παναγιώτης (Γ' Λυκείου), μετά το τέλος του αγώνα. "Η ομάδα μας είχε μια εντυπωσιακή εικόνα καθόλη τη διάρκεια του αγώνα αν και είχαμε και ένα γκολ που ακυρώθηκε" πρόσθεσε ο Βλαντούσης Κωνσταντίνος (Γ' Λυκείου), αριστερό μπακ της ομάδας.  Ενδεικτικά αναφέρουμε τους σκόρερ της ομάδας μας: Βάρσος Βασίλειος (x 3), Καραμπάγιας Παναγιώτης, Μπότσης Άγγελος, Νίτσογλου Γεώργιος. Συγχαρητήρια στους μαθητές της ομάδας, αλλά και τους καθηγητές Φυσικής Αγωγής, κ. Γκοντινάκο και κ. Ζαμπέτα. Καλή συνέχεια στο σχολικό πρωτάθλημα!!!