school 2

Αγαπητοί γονείς, μαθητές/τριες,

Καθώς πλησιάζουν οι μέρες της λήξης της θητείας μου στο 4ο ΓΕΛ Νίκαιας νιώθω έντονη την επιθυμία να σας ευχαρίστήσω θερμά για τη συνεργασία και τις όμορφες στιγμές που μοιραστήκαμε. Πιστεύω σε ένα σχολείο χαρούμενο, δημιουργικό, ανοιχτό και δημοκρατικό. Θεωρώ ότι οι μαθητές/τριες μας πρεπει να αποκτούν γνώσεις, εμπειρίες, ενσυναίσθηση και να διαμορφώνουν μια ισχυρή αυτόνομη προσωπικότητα. Αν πετύχαμε κάτι από αυτά θα το κρίνουν οι αυστηροί "κριτές ",  οι μαθητές μας. Κινήθηκα με γνώμονα την αγάπη και το ενδιαφέρον για κάθε μαθητή. Χάρηκα τη νεανική τους διάθεση, τη δημιουργικότητα, την ευαισθησία και όσα πρόσφεραν στη σχολική κοινότητα.

Αγαπημένοι μου μαθητές/τριες να θυμάστε ότι τα σχολικά χρόνια είναι τα ομορφότερα χρόνια της ζωής σας και ότι οι δάσκαλοί σας κινούνται με αγάπη, διάθεση για προσφορά και κυρίως επιτελούν εκπαιδευτικό και παιδαγωγικό έργο.

Μαγδαληνή Τσιώλη