ΠΕΡΙΠΑΤΟΣ 2023

(φωτογραφικό αποτύπωμα από την περιήγηση στους λόφους της Πνύκας, του Φιλοπάππου και του αρχαιολογικού πάρκου)

Τη Δευτέρα 27 Νοεμβρίου πραγματοποιήθηκε ο σχολικός περίπατος του 4ου ΓΕΛ Νίκαιας στο Θησείο. Ήταν μια ευκαιρία για χαλαρές βόλτες ανάμεσα σε ιστορικούς χώρους και κτήρια, αλλά και ευκαιρία να συναντηθούν μαθητές/τριες και καθηγητές/τριες πέρα από το χώρο του σχολείου. Παράλληλα, οι Ομάδες Αγωγής Υγείας και Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης υπό την καθοδήγηση του καθηγητή Φυσικής Αγωγής, κ. Ζαμπέτα, είχαν την ευκαιρία να συμπράξουν με τις αντίστοιχες ομάδες του 5ου ΓΕΛ Νίκαιας και να περπατήσουν στους λόφους της Πνύκας και του Φιλοπάππου, στο αρχαιολογικό πάρκο (Πνύκα, ιερό Δία, Κοίλη Οδός, επτά θρόνοι κτλ.) σε μονοπάτια με μεσογειακή βλάστηση. Με το καλό και στον επόμενο περίπατο!