cyber

Τη Δευτέρα 15 Φεβρουαρίου 2024. στο πλαίσιο της δράσης "Σχολείο-Γονείς",  πραγματοποιήθηκε διαδικτυακά ενημέρωση/ομιλία με θέμα "Διαδικτυακός Εκφορβισμός - Πρόληψη και αντιμετώπιση της σχολικής βίας" από την κα. Ελένη Φουντωτού, Ψυχολόγο με ειδίκευση στην Εγκληματολογία από το Δίκτυο Γίνε Άνθρωπος. Η κατατοπιστική και ουσιαστική ενημέρωση αφορούσε γονείς/κηδεμόνες και εκπαιδευτικούς της σχολικής μας μονάδας. Η ομιλία που εξελίχθηκε σε συζήτηση μας προβλημάτισε και μας βοήθησε ως προς την πρόληψη της σχολικής βίας. Ευχαριστούμε το Δίκτυο "Γινε Άνθρωπος" και την κα. Ελένη Φουντωτού και όλους/όλες όσους/όσες συμμετείχαν.

Υπεύθυνες καθηγήτριες δράσης "Σχολείο-Γονείς": κα. Καρούνη, κα. Μασέλη, κα. Μπουραντάνη, κα. Σάπκα, κα. Χατζηγιατρουδάκη